Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0212) 509 34 32

Yabancılara Gayrimenkul Satışında Değerleme Raporu Zorunlu Oldu!

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Yabancılara Gayrimenkul Satışında Değerleme Raporu Zorunlu Oldu!
Sevdiklerinizle Paylaşın

Yabancılara Gayrimenkul Satışında Değerleme Raporu Zorunlu Oldu!

Yeni çıkan düzenleme ile bugünden itibaren ile yabancı kişilerin taraf oldukları tüm gayrimenkul satış işlemlerinde ‘Değerleme Raporu’ zorunlu hale getirildi.

Bilindiği üzere, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün mevcut düzenlemeleri uyarınca gayrimenkul edinimi yoluyla Türk vatandaşlığı kazanmak isteyen yabancıların bu minvalde edineceği gayrimenkullerin piyasa değerinin lisanslı gayrimenkul değerleme firmalarından alınacak değerleme raporuyla belirlenmiş olması gerekmektedir. Vatandaşlık başvurusu için lisanslı gayrimenkul değerleme firması tarafından düzenlenen bu ekspertiz raporunda gayrimenkul değerinin en az 250.000 ABD doları olarak tayin edilmiş olması gerekmektedir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 2019/1 sayılı Genelge ile gayrimenkul değerleme raporu zorunluluğunun kapsamını genişleten birtakım düzenlemeler yapmıştır. Buna göre, 4 Mart 2019 tarihinden itibaren alıcısı veya satıcısı yabancı olan tüm gayrimenkul satışlarında lisanslı gayrimenkul değerleme firmalarından temin edilecek gayrimenkul değerleme raporu zorunlu hale gelmiştir.   Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 2019/1 sayılı Genelgesi ile gayrimenkul devirlerinde gayrimenkul değerleme zorunluluğunun kapsamı genişletilmiştir. Yakın gelecekte Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bu zorunluluğunun kapsamı daha da genişletebileceği düşünülmektedir.

Tapu Eksperi olarak tüm Türkiye’de gayrimenkul değerleme hizmetleri sunuyoruz. Avukatlardan ve lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlarından oluşan uzman kadrosu ve geniş lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı ağı ile Tapu Eksperi, her gün onlarca gayrimenkulün değerlemesini yapmaktadır. Eğer yabancıların taraf olduğu bir gayrimenkul satış işleminiz varsa, siz de hemen ilgili gayrimenkulün bilgileri ile Tapu Eksperi’nden teklif isteyerek hızlı bir şekilde gayrimenkul değerleme raporu alabilirsiniz.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0212) 509 34 32

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.